Внутрішні та зовнішні чинники збереження психологічного здоров’я.
Анотація
Здоров’я як складний, системний феномен, окрім медичного, розглядається на різних рівнях: філософському, соціальному, психологічному, професійному та ін. Це пов’язано, перш за все, з сутністю людини як біологічного індивіда та соціального суб’єкта. Психологічний ракурс розгляду здоров’я зумовлений тим, що хвороба може бути викликана безліччю факторів: біологічного (генетика, віруси, травми), психологічного (поведінка, переживання, вплив) та соціального (сім’я, конфлікти, професійна сфера, соціальне оточення) походження [3]. Зростання вагомості психологічних чинників у виникненні та перебігу хвороби зумовлює специфічність поняття «психологічне здоров’я». Воно пов’язане з виявленням і проявом різних детермінант, що корелюють як і з хворобою, так її лікуванням. У психологічній літературі виділяють кілька таких поведінкових детермінант, які впливають на здоров’я і хворобу.Посилання
Волянюк Н. Ю. Психологічний вік тренера-викладача в особистісному вимірі / Н. Ю. Волянюк, Г. В. Ложкін // Соціальна психологія. – № 5 (7). – 2004. – С. 130-140.
Зараковский Г. М. Качество жихни населения России: Психологические составляющие. – М.: Смысл, 2009 – 319 с.
Ложкин Г. В. Психологические факторы качества жизни людей / Г. В. Ложкин, Н.Ю. Волянюк // Науковий часопис НПУ им. М. П. Драгоманова, 2005. – сер. 12., вып. 6 (30), ч. II. – С. 5 -8.
Психология здоровья: Учебник для вузов / под.ред. Г. С. Никифорова. – СПб.: Питер, 2003 – 607 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2019-11-20
Номер
Розділ
Статті